Ünlü aşk şairleri ve şiirleri

Ünlü aşk şairleri ve şiirleri

Aşk nedir?

Üç harfli kısacık bir kelime olmasına rağmen içinde çok büyük anlamları barındırır. Kişiden kişiye göreceli bir kavram olduğu için herkes açısından farklı yorumlanabilir. Aşk kelimesi telaffuz edildiğinde içinizde bir şeylerin kıpırdamasına sebep olur. Aşık olduğunuz kişi uğrunda ölebilir veya öldürebilirsiniz.

Aşk şiirlerini herkes yazabilir mi ?

Aşk şiiri yanı sıra şiir yazmak sanıldığı kadar kolay değildir. Şiir; duyguların, düşüncelerin ve birikintilerin yazıya dökülmüş halidir. Aşk şiirini ise yürekten hissedenler düşüncelerini kağıda dökebilir.

En ünlü aşk şairleri kimlerdir?

Özdemir Asaf, Cemal Süreya, Sezai Karakoç, Ümit Yaşar Oğuzcan, Can Yücel, Atilla İlhan, Cahit Külebi ve Nazım Hikmet Ran aşk kategorisinde en ünlü şairler arasında bulunur. Genellikle bu şairlerin şiirleri sık okunmaktadır.

Cemal Süreya şiirleri

Asıl ismi “Cemalettin Seber” olan Cemal Süreya olarak bilinen kişi Türk şair ve yazarıdır. Erzincan’da 1931 yılında dünyaya gelmiştir. Yazarlığını birçok kategori üzerinde göstermesine rağmen en etkileyici yazıları ise aşk üzerinedir. Kendine özgü söyleyiş biçimi ve ezgileri sayesinde akıllarda iz bırakmayı başarmıştır.Cemal süreya şiirleri okuyucular tarafından çok beğenilir.Hatta facebook ve twitter gibi sosyal medya sitelerinde Cemal süreya şiirleri diye dolaşan çok şiir bulunmaktadır.Hatta cemal süreya ile ilgili resimli sözler ve şiirler de birçok sitede dolaşmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar

18 Eyl 2016
şahane bir şiir kitlesine sayip bir yazarımız Cemal Süreya. bilgi için cok saolun.
18 Eyl 2016
Cemal Süreya Süreyya soyadındaki y harfini de bir kadın iddiasında kaybetmiştir, önemli bir bilgidir, yayalım :)
12 Haz 2017
Cemal Süreyya, Nazım Hikmet ve daha nice şairlerimiz ne güzel eserler bırakmışlar. Şimdiki şairlerden hiç keyf alamıyorum şahsen. Sinemalar gibi, şiirlerde eskilerinden okunmalı bence.