Türk Kahvesi Selülit Yapar mı

Türk Kahvesi Selülit Yapar mı

Tüm kadınların en büyük düşmanı ve savaş verdiği konuların başında şüphesiz selülitler geliyor! Selülitin nedenleri arasında beslenme, genetik, yaş gibi faktörler vardır. Selülit, vücuttaki yağların deri altında birikmesi ve vücuttan atılamaması nedenlerinden oluşmaktadır. Bu sebeple yalnızca kilolu kişilerde değil, her kiloda kadında olabilecek bir problemdir. Selülit oluşumunda beslenmenin büyük etkisi vardır. Bu sebeple selülitlerimizden kurtulmak istiyorsak yediğimiz, sık tükettiğimiz yiyeceklerin selülit oluşumunu tetikleyip tetiklemediğini bilmemiz yararımıza olacaktır.

Kahve Selülit Yapar mı?

Kahve içerisinde bulunan kafein sebebiyle selülit yapmaktadır. Bu sebeple selülit diyetlerinde tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Ancak bu konu hala tartışmaya açıktır. Kesinleşmiş, kanıtlanmış herhangi bir sonuç elde edilemememiştir. Ancak hazır gıdalar içerisinde birçok maddeyi barındırdığı için sağlıklı olmadığını bilmemiz ve selülitlere de iyi gelmeyeceğini tahmin edebiliriz.

Kahvenin selülit yapıp yapmadığı konusundaki bir diğer düşünce ise kahve çekirdeğinin selülit yapmadığı, ancak kahveye karıştırılan şeker ve kremanın selülit oluşumunu tetiklediği yönünde. Bu açıdan bakıldığında saf kahvenin selülit oluşumunda bir etkisi olmadığını düşünebiliriz. Ayrıca kahve özünün bir çok selülit giderici kremin içeriğinde olduğu dikkat çeken bir başka konudur.

Türk Kahvesi Selülit Yapar mı?

Türk kahvesi, hazır kahveler gibi kesinlikle zararlı değildir. Türk kahvesi, günlük olarak şekersiz şekilde tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırarak selülit giderilmesine, oluşmamasına fayda sağlayabilir. Bu sebeple günde 1 fincan Türk Kahvesi içmekten korkmayın!

Türk kahvesi peelingi aynı zamanda yine kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Peeling sonrası sorunlu bölgeye soğuk su uygularsanız maksimum seviyede fayda sağlarsınız.

Türk kahvesinin mucizevi faydalarını okumak için buraya tıklayın.

Türk kahvesi ile selülit tedavisi için tıklayın.

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.