Selülit tedavisi ve vücut sıkılaştırma

Selülit tedavisi ve vücut sıkılaştırma

Selülit Tedavisi günümüzde lazer teknolojisi ile yapılabilmekte olup, Dr. Mustafa Karataş'ın kliniğinde de kusursuz ve kaliteli hizmet güvencesi ile son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Selülit tedavisi artık lazer ile yapılıyor!

Lazer ile gerçekleştirilen selülit tedavisi uygulamasının en önemli özelliklerinden biri işlemin ardından etkinin ve cildin düzenlenmesinin 6 ay daha devam ediyor olmasıdır. Bölgesel incelme işlemlerinde yapılan lazer uygulamalarından farklı olan lazer ile selülit tedavisi kliniğimizde yapılabilmektedir.

Selülit nedir?

Selülit oluşumu kişilerin kilolu olmasına bağlı olmayıp, zayıf kişilerde de görülebilmektedir. Kısacası kişilerin hücreleri arasında dolaşımın bozulması neticesinde hücrelerde sertleşme ve kalınlaşma oluşarak, bölgede selülitli görünümler ani bir diğer bilinen ismi ile portakal kabuğu görünümleri meydana gelir.

Uygulama kaç seans yapılmaktadır?

Lazer ile yapılan selülit tedavisi haftada 2 seans uygulanmaktadır ve toplamda 8 seans sonuna istenilen etki elde edilebilmektedir. Tek bir seans süresi ise kişilerin bölgelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de belirli bir süre belirtmek doğru değildir.

Vücut Sıkılaştırma yöntemleri arasında da oldukça revaçta olan uygulamaların başında da ilk olarak Pelleve teknolojisi gelmektedir.

Pelleve nasıl çalışır?

Pelleve oldukça ileri radyo dalgaları kullanılarak kişilerin epidermis ve üst tabakaya kesinlikle zarar vermeden cildin en derin katmanlarının ısıtarak kollagen üretimini hızlandırır ve bu sayede ciltte hemen sıkılaşma sağlanır. Ayrıca zaman içerisinde gerçekleştirilen bu sıkılaşma artarak istenilen etkiler daha da iyi bir şekilde gözlemlenmektedir.

İşlem ağrılı ya da acılı mıdır?

Vücut sıkılaştırma yöntemlerinden en etkili olanı Pelleve teknolojisi, acısız ve ağrısız bir uygulama olup, göz kapaklarında bile güvenle tercih edilebilmektedir. Ayrıca bu yöntem tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir.

Pelleve kimlere uygulanabilir?

Vücut sıkılaştırma ve cilt geçleştirme yöntemleri içerisinde son derece etkili olan bu işlem her cilt tipinde uygulanabilir. Özellikle de bronz tenlerde bile güvenilir bir şekilde yapılabilen bu uygulamanın en etkili olduğu yaş aralığı 35 - 50'dir. 65 yaş üstü kişilerde ise işlemin etkisi azaldığı için ise kliniğimizde önerilmemektedir.

Yorum Yap

Yorumlar

16 Kas 2016
Selam peki tuy dokucu olarak dogal olarak ne kulanabiliriz sakincasi yoksa cevap atarmisiniz yorumuma