Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün!

Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün!

Son zamanlarda popülerliği gitgide artan kalıcı makyaj günlük yaşantısında bakımına çok fazla vakit ayıramayan kadınların kurtarıcısı diyebiliriz. Sürekli makyaj tazelememe durumu her kadını tabii ki cezbediyor ve yoğun talep var. Durum böyle olunca kalıcı makyaj uzmanlığı diye bir sektör oluştuğunu da belirtmek isteriz.

Peki ya kalıcı makyaj zararlı mıdır?

Öncelikle kalıcı makyajın deri altına birtakım pigmentlerin enjekte edildiğini belirtmek gerekir. Hal böyle olunca birtakım zararları olduğu gerçeğinden uzaklaşamıyoruz. Bakalım kalıcı makyaj ne gibi zararlar veriyor bize?

Kalıcı Makyaj Yaralara Neden Olabilir!

Eğer kalıcı makyaj işlemi düzgün yapılmazsa, yüzünüzde kalıcı yara izleri oluşabilir. Ücret konusunda ucuza kaçmamanız konusunda uyarıyoruz ve profesyonel plastik cerrahları tercih etmenizi öneriyoruz, aksi halde güzelleşeyim derken kalıcı sorunlar oluşturabiliriz yüzümüzde.

Morarmalar Yaşanabilir!

Kalıcı makyajı kısıtlı bir zaman aralığında yaptırmamanızı şiddetle öneriyoruz. Sık görülen morarma durumları 4-5 günde geçmekte ve bu zaman zarfında insan içine çıkmak istemeyebilirsiniz. 1 haftalık tatil gibi bir günde yaptırmanızda yarar var.

Renklerde Solma Yaşanabilir!

Uzun süre zarfında güneşin de etkileriyle renklerde solma yaşanabilir.

Tüm bu zararları düşündüğünüzde kalıcı makyaj yaptırıp yaptırmamak istediğinize karar vermelisiniz. Unutmayın: makyaj modası sürekli değişmektedir. Yaptırdığınız makyaj sizi 1 yıl sonra demode, çirkin gösterebilir. Modaya sürekli uyan biri iseniz kalıcı makyajdan uzak durmanızı öneriyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.