Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj Nedir ?

Makyajın kadınların hayatında ki önemi tartışılmaz. Fakat ne var ki yapılan makyajın gün içerisinde dağılması silinmesi, sürekli makyaj tazeleme gereksinimi, koşuşturmaca içerisinde makyaj yapacak kadar zamanın bulunamaması gibi unsurlar artık kadınları kalıcı makyaja yönlendirmekte. Uykudan kalktıklarında dahi makyajlı ve bakımlı olarak uyanmayı isteyen, en yoğun günlerinde bile bakımlı görünümlerinden taviz vermek istemeyen kadınlar kalıcı makyaj sayesinde bu dertlerinden kurtuluyorlar.

Peki bu kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj aslında bir nevi medikal bir müdahale diyebiliriz. Anti alerjenik cilt boyalarının derinin altına işlenerek uygulanması şeklinde tanımlamak mümkün. Bunu bir nevi dövme uygulaması gibi de düşünebiliriz. Vücutta istemeyen bir takım ufak kusurları kapatmak, bakımlı bir görünüm, sürekli bir makyaj isteyen hanımların sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Genellikle uygulandığı alanlardan kısaca bahsetmek gerekirse dudaklar, gözler ve kaşlar yer almakta. Sanırım bunların içerisinde en yaygın olarak kullanılanı ise kaşlara uygulanan kalıcı makyaj. Bunun en temel nedeni ise sürekli değişen kaş modası neden ile kaş yapısını değiştirmek mümkün olmayacağından bunun yerine kalıcı makyaj ile kaşlar istenilen görünüme kavuşturularak bu sorun çözülmekte. Dudak için uygulanan kalıcı makyaj sayesinde de dudaklarınız daima renkli ve hep rujunuzu daha yeni tazelemişsiniz gibi bir görünümde olmakta. Elbetteki deri altına boya enjekte edilmesi fikri akıllarda şöyle bir soru uyandırıyor. Kalıcı makyaj yaptırmanın zararları var mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kalıcı makyajı bir nevi dövme olarak düşünebilirsiniz. Kimyasal herhangi bir ürün kullanılmayıp boyalar tamamen doğal ürünlerden elde edilmektedir. Belli maddelere alerjisi olanlar dışında kalıcı makyajın herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Hatta gündelik makyajda kullandığımız pek çok ürünün kimyasal içerikli olduğunuz düşünürsek kalıcı makyaj bunun yanında çok daha masum kalmaktadır. Uygulama öncesi yapılacak alerji testi sonucunda herhangi bir olumsuz sonuç alınmadığı taktirde güvenle yaptırabileceğiniz bir uygulamadır.

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.