Kalça Eriten En İyi 4 Egzersiz

Kalça Eriten En İyi 4 Egzersiz

Sımsıkı, yuvarlak ve kalkık popo her kadının hayalidir ancak; kalça şekillendirme vücut şekillendirmenin en zor kısmıdır. Sağlıklı beslenme, diyet gibi yöntemlerle kalçalardaki yumuşaklık ve selülitlerden kurtulmak neredeyse hayaldir. Yapılması gereken en iyi şey iyi bir beslenme programıyla birlikte uygulanan etkili egzersizlerdir. Sizler için yaz aylarının kurtarıcısı olacak en etkili kalça egzersizlerini araştırdık. İşte basen ve kalça sıkılaştıran mükemmel egzersizler…

Yağ yakımını hızlandıran gıdalar

Yağ yakımında önemli olan kalori hesabının iyi yapılmasıdır. Yaktığınız kalorinin aldığınız kaloriden fazla olması durumunda vücut depoladığı yağları yakmaya başlar. Yağ yakımını hızlandıran gıdalar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Fasulye
  • Mercimek
  • Lifli gıdalar
  • Tam tahıllı gıdalar(Tam buğday, kepek)
  • Sebzeler ve meyveler
  • Deniz mahsulleri
  • Baklagiller
  • Zeytinyağı
  • Avokado

Gelelim yağ yakan besinlerle uygulanacak etkili kalça egzersizlerine…

Squat kalçayı biçimlendirir

Kalça egzersizlerinin hasıdır squat. Son yıllarda popülerleşen squat egzersizi için bacaklarınızı omuz genişliğinde açın, gövdeniz dik, çene hafif yukarda ve öne baksın. Nefes alırken elleriniz öne düz uzatarak ve kalçayı mümkün olduğunca arkada tutarak 90 derece çömelin ve nefes verirken kollarınızı indirerek yukarı kalkın. Ufak alıştırmalarla başladığınız egzersizinizin temposunu her seferinde arttırın. Hatta mümkünse elinizde ağırlıkla çalışın.

Yana tekme kalça egzersizi

Bacak şekillendiren en iyi egzersizlerden biri de yana tekme egzersizidir. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve sağ bacağınızı yere paralel ve dizi kırmadan üç aşamada yukarı kaldırın. Daha sonra bacağınızı aynı şekilde üç aşamada aşağı indirin. Etkili sonuç için en az 15 tekrar yapın.

Kalça kaldırma egzersizi

Sırtüstü yere uzanın ve ayaklarınızı yere basın. Ayaklarınız hemen hemen 45 derecelik açıda olmalıdır. Nefes alırken kalçanızı yerden kaldırın ve nefes verirken indirin, fakat yere değdirmeyin. Bu egzersizi en az 50 tekrar yapın.

Çift bacak kaldırma

Yere yan yatın, yattığınız taraftaki kol yukarı baksın. Üstte kalan kolu ise göğsünüzün önüne koyabilirsiniz. Daha sonra düz duran bacaklardan önce üsttekini sonra da alttakini kaldırın ve yukarıda birleştirin. Etkili sonuç ayağınıza ağırlık da bağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar

15 Haz 2017
Kalça eritme egzersizlerini, diyetle beraber yapmaya başladığımdan beri gözle görülür incelme var, teşekkürler :)
16 Haz 2017
Eşime bu egzersizleri önerdim 2 haftadır yapıyor sağolun umarım 1 2 ay sonunda güzel sonuçlar alırız.
09 Ağu 2017
Merhabalar, bu güzel içerik için çok teşekkür ederim. Hem akıcı hem bilgilendirici hemde sıkıcı değil ayriyeten reklamlarla da doldurulmamış. Başarılarınızın devamını dilerim.