Güne Genç Ve Diri Bir Ciltle Uyanma Tüyoları

Güne Genç Ve Diri Bir Ciltle Uyanma Tüyoları

Güzellik biz kadınlar için özgüvenli olmada altın anahtardır. Peki hangimiz sabahları sıkı, tek ton ve pürüzsüz bir ciltle uyanıyoruz? Galiba hiçbirimiz… Elbette ki yıllar bizden pek çok şey alıp götürüyor ancak; gerekli tüyolar bilindiği takdirde güne daha sıkı, güzel ve pürüzsüz bir ciltle uyanmamız mümkün. İşte güne güzel başlamamızı sağlayan ufak ama etkili tüyolar…

Günlük bakımı ihmal etmeyin

Bütün gün çalıştınız, yoruldunuz. Eve gelince hemen uyumak istiyorsunuz ancak; cilt bakımınızı yapmadan uyuyorsanız büyük yanlış yapıyorsunuz demektir. İlk işiniz cildinizdeki makyajı, yağı temizleyip, cildinizi toniklemek ve ardından anti aging serumunuz ve nemlendiricinizi uygulayarak yatağa girmek olmalıdır.

Sırtüstü uyuyun

En iyi uyuma şekli sırtüstüdür. Böylelikle yüzünüz yastığa temas ederek kırışmaz. Ayrıca yastığınızın yüksek olması yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırarak göz altı torbalarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

İpek yastıklar kurtarıcı

Yastığınızın pamuk, keten gibi kumaşlar yerine ipekten olması gerekir. İpek kumaş kayganlık etkisiyle kırışıkları önler.

Soğuk suyla yıkayın

Cildinizi soğuk suyla yıkamayı alışkanlık haline getirin. Soğuk su gerginliğin yanı sıra kılcal damar görünümlerini de hafifletmektedir. Haftada birkaç kez buzlu suyla da yıkama yapabilirsiniz.

Nemlendiricinizi mevsime göre değiştirin

Yaz aylarında gözenek tıkanmaları ve sivilcelenmelere karşı daha hafif ve jel formundaki nemlendiricileri, kış aylarında ise daha yağlı nemlendiricileri kullanın.

İyi uyuyun

Uykusuzluk cilt sorunlarının başlıca sebebidir. Uykusuzluk durumunda dolaşım bozularak sedef, egzama ve akne gibi problemler gün yüzüne çıkar. Bu sebeple uykunuzu iyi alın.





Yorum Yap

Yorumlar

06 Tem 2017
çok uyumak zarar veriyor, halsiz oluyoruz.