Elektrik Süpürgesiyle Selülit Yok Edilir Mi?

Elektrik Süpürgesiyle Selülit Yok Edilir Mi?

Evet son zamanlarda çok duyduğumuz; ancak inanamadığımız bir selülit yok etme yöntemi: elektrik süpürgesi masajı! Selülitlerin elektrik süpürgesiyle yok edilebileceğine kimse inanmıyor, bazıları bu yöntemi boşa çabalama ve vakit kaybı olarak adlandırıyor. Peki elektrik süpürgesiyle selülitleri yok etmek ütopik bir fikir mi? İmkansız mı? Sizler için bu sorunun cevabını araştırdık. İşte cevabı…

Elektrik süpürgesiyle selülitler gider mi?

Elektrik süpürgesi ile selülitli bölgeye yapılan masaj selülitleri doğrudan yok etmez; ancak doğru uygulama yapılırsa dolaşım bozukluğundan kaynaklanan selülitleri önemli ölçüde azaltır. Peki nedir bu doğru uygulama?

Elektrik süpürgesiyle selülit masajı nasıl yapılır?

Öncelikle selülitli bölgeye selülitle savaşan yağlarla masaj yapmak gerekir. Bu sebeple portakal yağı, kekik yağı ve susam yağı gibi selülite meydan okuyan yağları sorunlu bölgeye sürüyoruz. Daha sonra elektrik süpürgesini en düşük ayara getirerek ve ucunu çıkararak sorunlu bölgemizde bacaklardan bele doğru sürekli aşağıdan yukarı doğru olacak şekilde gezdiriyoruz. Poponuzda selülit olmasa bile yine de süpürgeyle geçmeniz gerekiyor. Bu yöntem kan dolaşımınızı hızlandıracak ve düzenli uygulamayla dolaşım bozukluğu önemli oranda azalacaktır. Elektrik süpürgesiyle selülit masajını her gün 15 dakika kadar uygulayın.

Bu masajı tek başına uygulamak elbette yeterli değil, aynı zamanda günde 2lt su içmeli, haftada en az 3 gün spor yapmalı ve aşırı yağlı ve unlu yiyeceklerden uzak durmanız gerekir. Tüm bu kriterlere dikkat ederseniz kısa zamanda selülitlerinizin azaldığını fark edeceksiniz.

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.