CC Krem Nedir

CC Krem Nedir

Hayatımıza ışık hızıyla giriş yapan BB kremlere daha yeni yeni alışıyorken birden bire CC krem ismiyle de tanıştık. BB kremler cilt problemlerini gizlemeyi amaçlarken, CC kremler cilt tonundaki dengesizliklerini gidermeyi amaçlar.

CC krem cilt tonunu dengelerken, cildinize bakım yapar ve doğal parlaklık verir. Hatta ve hatta uzun süreli kullananların yorumlarına göre kalıcı olarak cilt lekelerini de gideriyor. "Yağlı bir cildim var, CC krem cildimi iyice yağlandırır mı?" diye düşünenlere de buradan bir müjde vermiş olalım. CC krem, tüm cilt tonları için uygun mükemmel bir ürün! CC krem cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda kapatıcı etkisiyle cilt problemlerini de giderir. CC krem aynı zamanda zararlı güneş ışınlarından cildinizi korumak için formülize edilmiş bir üründür.

CC Krem Nasıl Kullanılır

CC kremler de BB kremler gibi makyaj öncesi kapatıcı niyetine kullanılabilir, veya yalnızca sorunlu olan bölgeye de uygulayabilirsiniz. CC kremi nemlendiriciden sonra, fondötenden önce uygulamak önemlidir. Eğer fondöten ve cc krem rengi birbirine ton olarak yakınsa karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Neden CC Krem Kullanmalı

  • Cilt tonu eşitsizliğini ortadan kaldırır.
  • Güneşin zararlı etkilerinden korur, oluşacak güneş lekelerinin önüne geçer.
  • Citteki pürüzleri gizlemeye yardımcı olur.
  • Cildinize parlaklık ve canlılık katar.
  • Cildinizi ve cilt sağlığını korumaya yardımcı bir üründür.

CC Krem ve BB Krem Arasındaki Fark

BB krem ve CC krem arasındaki en bariz fark; CC kremin uzun süreli kullanımında ciltte kalıcı olarak değişiklikler sağlamasıdır. Örn: hergün kullanılan CC krem sayesinde bir süre sonra cilt tonunuzdaki eşitsizlik azalır veya yok olur. BB kremi genelde daha genç yaşlarda kullanılırken; CC krem ilerleyen yaşlarda daha uygun olabiliyor.

CC Krem Zararlı mı

BB krem ve CC kremler cildinize herhangi bir zarar vermez. Aksine cildinizi korumak ve onarmak; problemleri gidermek için geliştirilmiş ürünlerdir. Fondöten ve CC krem arasında zarar tartışması-düşüncesi kalmamalı. Fondöten cildinizi bozarken, CC krem cildinizi onarır ve korur.

CC Krem Sivilce Yapar mı

CC kremler fondöten gibi cilde zarar veren bir ürün değildir. Bu sebeple ciltte sivilce gibi bir probleme yol açması söz konusu değil. Aksine cilde herhangi bir zararı olmadığı için varolan sivilceleri gizlemek için sıklıkla kullanılır.

CC Krem Önerileri

CC krem alırken dikkat etmeniz gereken öncelikle marka kriteri olmalı. Bilinen, tanıdık markaların CC kremlerin mükemmel etki gösterdiğini söylememiz lazım. Aynı zamanda bazı CC kremlerin için UV koruyucu olmayabiliyor, buna da dikkat etmeniz gerekir.

Sizlerde yorum olarak CC kremler hakkında görüşlerinizi, önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.